Allenort
Partner Zarządzający, Założyciel i Prezes

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, kontynuował studia na University of South Carolina w USA. W USA pracował w Health and Human Services Finance Commission, co pozwoliło mu poznać funkcjonowanie amerykańskiego system ochrony zdrowia.

Po powrocie do Polski pracował jako asystent akademicki w uniwersyteckim szpitalu Akademii Medycznej w Warszawie w Klinice Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej. Po uzyskaniu specjalizacji II stopnia w chirurgii rozpoczął pracę w I Klinice Kardiochirurgii Instytutu Kardiologii w Warszawie gdzie uzyskał specjalizację z kardiochirurgii. Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, jego praca została wyróżniona przez Radę Naukową Instytutu Kardiologii i zdobyła nagrodę Fundacji Nauki Polskiej. Autor i współautor licznych publikacji i wystąpień na kongresach medycznych. Przez kilka lat pełnił funkcję sekretarza Klubu Kardiochirurgów Polskich.

Zainteresował się działalnością biznesową w okresie pobytu w USA, gdzie w 1991 r. założył swoją pierwszą firmę. W 2005 roku doprowadził do powstania pierwszej spółki medycznej Allenort Kardiologia sp z o.o., która rozpoczęła działalność operacyjną w 2006 roku i w dalszym rozwoju przyczyniła się do powstania sieci oddziałów kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii (Kardiologia Allenort).

Grzegorz Goryszewski był pomysłodawcą i głównym realizatorem sprowadzenia do Polski technologii Gamma Knife. Projekt został zrealizowany przez spółkę Kliniki Radioneurochirurgii Allenort. W 2012 roku Grzegorz Goryszewski odebrał w imieniu Centrum Gamma Knife Allenort w Warszawie II nagrodę OSOZ (organizacji Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia) w kategorii: Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia.

Grzegorz Goryszewski uzyskał tytuł: Menedżer Rynku Zdrowia 2012 (placówki niepubliczne) – wyróżnienie przyznawane przez połączone kolegium redakcyjne prestiżowego miesięcznika Rynek Zdrowia i portalu rynek zdrowia.pl.

W 2015 r. założył Fundusz Inwestycyjny Allenort Capital Fund, którego celem jest prowadzenie działalności inwestycyjnej skoncentrowanej na branży medycznej oraz zaawansowanych technologiach IT.

Pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej w Polskiej Unii Szpitali Specjalistycznych, organizacji która powstała z jego inicjatywy i jest stowarzyszona z Konfederacją Pracodawców Lewiatan, zasiadał także w Radzie Nadzorczej ORIGIN Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna.

Podczas Kongresu Psychiatria Medforum 2018 otrzymał za utworzenie i prowadzenie psychiatrycznego projektu: „Kliniki Terapii Allenort”, Złotą Synapsę – prestiżową nagrodę przyznawaną w plebiscycie Kongresu Psychiatrii Medforum, w kategorii Psychiatryczna Innowacja Roku. Allenort został doceniony za najciekawsze rozwiązanie organizacyjne w opiece psychiatrycznej na terenie Polski.

Wszystkie prawa zastrzeżone Allenort 2022